Thu | Aug 17, 2017

Full results of JKA race meet, Sunday, April 24

Published:Saturday | April 30, 2016 | 4:13 PM
A go-karter crosses the line as the chequered flag is waved at at the Palisadoes Go Kart Track on Sunday, March 20.
Matthew Williams leads home Peter Rae, with third Joel Jackson some way behind in a Suoer Rotax race at the Palisadoes International Raceway, Kingston, at last month's meet.
The chequered flag is waved during a motorcycle race.
A crew member attends to Doug Gore's Go Kart during the March 2016 meet.
Brandon Finzi Smith (left), Zachary Sirgany (second left), Paul Moodie (second right) and Shane Chisholm of the Comer 80 cc Class.
A karter going down the straight.
RJustin Sirgany, (left) Senna Summerbell (centre) and Joseph Lodenquai shortly after trhe Rotax Junior Class finals on Sunday, March 20.
Duncan Stanley Jr. wins over Ryan Chisholm, with Ryan Lue in thir place in a Rotox Minimax encounter at the March meet.
Go Kart racing at the Palisadoes Go Kart Track on Sunday, March 20, 2016
1
2
3
4
5
6
7
8
9

These are the official results of last weekend's race meet at the Palisadoes International Raceway, Kingston.

Comer 80 cc Class (Round 1)

1. Brandon Finzi-Smith

2. Zachary Sirgany

3. Paul Moodie

Rotax Junior Class (Round 1)

1. Senna Summerbell

2. Marc Anthony Eaton

3. Zachary Lee

Comer 80 cc Class (Round 2)

1. Paul Moodie

2. Brandon Finzi-Smith

3. Ajani Haber

Rotax Junior Class (Round 2)

1. Senna Summerbell

2. Justin Sirgany

3. Zachary Lee

Comer 80 cc Class (Pre-Final)

1. Brandon Finzi -Smith

2. Zachary Sirgany

3. Paul Moodie

Rotax Junior Class (Pre-Final)

1. Marc Anthony Eaton

2. Senna Summerbell

3. Justin Sirgany

Comer 80 cc Class (Final)

1. Brandon Finzi-Smith

2. Zachary Sirgany

3. Ajani Haber

 

Rotax Junior Class ( Final)

1. Senna Summerbell

2. Marc Anthony Eaton

3. Justin Sirgany

Rotax Senior Class (Round 1)

1. Jonathon Law

2. Matthew Williams

3. Dominic Gordon

Super Rotax (Round 1)

1. David Summerbell

2. Andrew Simmons

3. Rugie Misir

Rotax Senior Class (Round 2)

1. Jonathon Law

2. Matthew Williams

3. Dominic Gordon

Super Rotax (Round 2)

1. Tara Fong Yee

2. David Summerbell

3. Doug Gore

Rotax Senior Class (Round 3)

1. Jonathan Law

2. Matthew Williams

3. Dominic Gordon

Super Rotax Class (Round 3)

1. Timothy Stewart

2. David Summerbell

3. Doug Gore

Rotax Senior Class (Round 4)

1. Jonathan Law

2. Matthew Williams

3. Dominic Gordon

Super Rotax Class (Round 4)

1. Andrew Simmons

2. Douglas Gore

3. Rugie Misir

Rotax Senior Class (Round 5)

1. Jonathon Law

2. Matthew Williams

3. Dominic Gordon

Super Rotax Class (Round 5)

1. Rugie Misir

2. Doug Gore

3. Timothy Stewart