Sun | Jun 20, 2021

Child month faces of excellence

Published:Wednesday | May 2, 2012 | 12:00 AM
Keenan Falconer Ardenne High School
Kirk-Ann Beersingh Ardenne High School
Lorenzo Barrett Ardenne High School
Tiffany Nicholson The Queen's School
Samoya Young chapelton all-age
Tamara Davis Petersfield High
Tyreke Thompson Pell River Primary
Ashwayne Smith Pell River Primary
Sasheena Franklyn, Ardenne High School
Chris-Ann Thomas, Ardenne High School
Ashlee Anderson Chapelton all-age
Teisha Nicholson Petersfield High
Amoya Henry Cacoon Primary
Joshua Brown Cacoon Primary
Jodian Howard Petersfield High
Shanice Plummer Cacoon Primary
Jason Lewis, Emmanuel Christian Academy
Maria Moodie Cacoon Primary
Ashley-Jade Grennell St Andrew High
Renardo Harvey Lannaman's Prep
Candese Blake, Pedro plains Primary
Nia Lewis, Pedro plains Primary
Alexia Morris of Bethel Primary and Junior High School
Cornelia Brown of Bethel Primary and Junior High School
Lenroy Brown Bethel Primary and Junior High School
Sadiki Shepherd Bethel Primary and Junior High School
Keenan Falconer Ardenne High School
Jade Bennett, Bethel Primary and Junior High School
Niicali Bogues, St Peter Claver Primary
Anecia Senior Lannaman's Prep
Sudane Ricards Golden Spring All-Age
Dyshanee Williams Lawrence Tavern Primary
Kimanie Boswell Philadelphia Primary
Adrian Boswell Philadelphia Primary
Steven Jackson, St Mary Technical
Deneika Ellis Good Hope Primary
Tawaunia Coleman Watsonton Primary
Xinyu Burlin, Mile Gully Primary
  • Keenan Falconer Ardenne High School
  • Kirk-Ann Beersingh Ardenne High School
  • Lorenzo Barrett Ardenne High School
  • Tiffany Nicholson The Queen's School
  • Tamara Davis Petersfield High
  • Samoya Young chapelton all-age
  • Tyreke Thompson Pell River Primary
  • Ashwayne Smith Pell River Primary


  • child month faces of excellence

  • Teisha Nicholson Petersfield High
  • Chris-Ann Thomas, Ardenne High School
  • Ashlee Anderson Chapelton all-age
  • Sasheena Franklyn, Ardenne High School
  • Jodian Howard Petersfield High
  • Amoya Henry Cacoon Primary
  • Joshua Brown Cacoon Primary
  • Shanice Plummer Cacoon Primary


  • child month faces of excellence



  • Jason lewis, Emmanuel Christian Academy
  • Maria Moodie Cacoon Primary
  • Renardo Harvey Lannaman's Prep
  • Ashley-Jade Grennell St Andrew High
  • Candese Blake, Pedro plains Primary
  • Nia Lewis, Pedro plains Primary 


  • child month faces of excellence



  • Cornelia Brown of Bethel Primary and Junior High School
  • Alexia Morris of Bethel Primary and Junior High School
  • Sadiki Shepherd Bethel Primary and Junior High School
  • Lenroy Brown Bethel Primary and Junior High School
  • Jade Bennett, Bethel Primary and Junior High School
  • Keenan Falconer Ardenne High School
  • Anecia Senior Lannaman's Prep
  • Niicali Bogues, St Peter Claver Primary


  • child month faces of excellence



  • Dyshanee Williams Lawrence Tavern Primary
  • Deneika Ellis Good Hope Primary
  • Xinyu Burlin, Mile Gully Primary
  • Steven Jackson, St Mary Technical
  • Adrian Boswell Philadelphia Primary
  • Kimanie Boswell Philadelphia Primary
  • Sudane Ricards Golden Spring All-Age
  • Tawaunia Coleman Watsonton Primary